Pasivní domy

Variantou nízkoergetického bydlení jsou tzv. pasivní domy. Vyznačují se velkou mírou úspory energií, takže můžete ušetřit až 90% nákladů na vytápění. O něco málo vyšší počáteční investice se Vám tak rychle vrátí v ušetřených nákladech na vytápění Vašeho rodinného domu.

Postavte si s námi Váš pasivní dům!

Jedná se o jednoduchý princip, který si neklade nároky na zvláštní údržbu či Vaše technické znalosti. Základem pasivního domu je kromě správného usazení do terénu a natočení k jihu velmi těsná a dobře zateplená konstrukce. Termín „usazení do terénu“ však neznamená, že budete žít pod zemí, tak jak tomu bylo zvykem u první generace pasivních domů. Teplo vzdušné vytápění s rekuperací tepla zajišťuje kvalitní vzduch a provedena je zejména dokonalá izolace celého objektu.

Obrovská výhoda tak tkví v minimální tepelné ztrátě a to celoročně. Na vytopení celého domu stačí energie ze slunce, uchované teplo z běžného provozu domácnosti při každodenním používání spotřebičů a nakonec teplo vydávané samotnými členy Vaší rodiny.

K dokonalé izolaci celého domu používá naše stavební společnost systém MEDMAX. To je stavebnicový systém pěnových polystyrenů (polystyren byl laboratorně testován na životnost 150 let a ani po této době nevykazoval žádné změny), odolných proti vodě a s vysoce izolační schopností. Využívá se mimo jiné pro stavbu budov u vody, pro stavbu dálnic a to zejména na nestabilních podložích, pro stavbu střešních konstrukcí, pro přistávací dráhy letadel a mnoha dalších.

Blok expandovaného pěnového polystyrenu obsahuje z 95% vzduch a je tak odolný nejen proti vodě, ale také dýchá. Při obložení zdí tak umožňuje nepřetržité odpařování vlhkosti. Jednotlivé kusy jsou opatřeny speciálním zámkovým systémem, který z nich dělá dobře padnoucí stavebnici.

Pro snížení energetické náročnosti celého domu je dobré užít také fotovoltaických panelů (druh solárních panelů). Po samotném dokončení hrubé stavby domu se provádí dvě varianty tzv. blower door testu. Při té první se dům přetlakuje a posuzuje se ztráta tlaku v budově na základě čehož se vystavuje certifikát o energetické náročnosti. Při druhé variantě se vytvoří v domě podtlak.

Naše společnost stavebnicový systém MEDMAX využívá zejména při stavbě zdí a stropních konstrukcí, kterým zajišťuje vyšší životnost a zpevňuje je, vytváří z něho ztracené bednění pro lité betonové zdi. Obrovskou výhodou tohoto způsobu je zejména rychlost celé stavby a v porovnání se systémem POROTHERM je výrazně levnější!

Ne jen pro své již několikrát zmiňované izolační vlastnosti a krátké doby, za niž je hotova hrubá stavba, se systém stává velice vyhledávaným produktem moderního stavebního průmyslu.

Objevte ho i vy, rádi Vám pomůžeme vybudovat nový a ekologický domov pro Vás i pro Vaši rodinu.

Poptávkový formulář

Jméno
Příjmení*
E-mail*
Telefon
Text vzkazu*
Ochrana proti spamu

Zadejte text z obrázku:

Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

© 2010 Projekty a stavby